fot. PAP/EPA

Włochy: zmarło 570 osób zakażonych koronawirusem, bilans zgonów to ponad 18,8 tys.

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 570 osób zakażonych koronawirusem – podała w piątek Obrona Cywilna na codziennej konferencji prasowej. Łączna liczba zmarłych od początku epidemii wzrosła do 18849.

Dzienna liczba zgonów spada – wynika z przedstawionej statystyki. Eksperci mówią o poprawie sytuacji epidemicznej i spadku krzywej.

Od czwartku liczba nowych przypadków zakażeń wzrosła o prawie 1400. Obecnie koronawirusa ma ponad 98 tys. osób. Od początku kryzysu zakaziło się 147 tys. ludzi we Włoszech.

Wyleczono już blisko 30,5 tys. osób. Przybyło ich prawie 2 tys. jednego dnia.

Coraz mniej chorych trafia do szpitali, w tym na oddziały intensywnej terapii.

Stale poprawia się sytuacja w Lombardii na północy, czyli epicentrum epidemii. Odnotowano tam kolejnych 216 zgonów, podczas gdy dzień wcześniej było ich 300. Spada też liczba hospitalizowanych chorych.

Według danych krajowego Instytutu Zdrowia 63 proc. zmarłych w kraju miało co najmniej trzy współistniejące choroby.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl