fot. pixabay.com

Włochy: Zakaz podróży między regionami przedłużony do 27 marca

Rząd Włoch przyjął dekret przedłużający do 27 marca zakaz podróży między regionami – poinformowano po jego posiedzeniu. Utrzymany został przepis, na mocy którego wizytę w prywatnym domu mogą złożyć maksymalnie dwie osoby, ewentualnie z dziećmi.

Taka możliwość odwiedzin została uchylona w miejscowościach, w których wprowadzono czerwone strefy najwyższego ryzyka zakażeń. Znajdują się one w kilku regionach, między innymi w Lombardii, Umbrii, Abruzji i Molise. Zakaz wizyt w tych strefach to nowość nowego dekretu rządu Mario Draghiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby zanotowano 274 zgony na COVID-19 i 9630 następnych zakażeń koronawirusem. Liczba testów była jak zawsze niższa w niedzielę. Wykonano ich 170 tys., czyli ponad 100 tys. mniej niż w dniach powszednich.

Bilans zmarłych w ciągu roku epidemii w kraju wzrósł do 95992.

Koronawirusa stwierdzono u około 2,8 mln osób, z których wyzdrowiało ponad 2,3 mln.

Szacuje się, że w tej chwili zakażonych jest co najmniej 387 tys. osób.

Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 2118 chorych na COVID-19.

Do tej pory zaszczepiono ponad 3,5 mln osób; około 1,3 mln dostało już dwie dawki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl