Włochy: Święto sztuki w dwa świąteczne dni – otwarte muzea i zabytki

Tegoroczna Wielkanoc jest we Włoszech też świętem sztuki, bo przypada w pierwszą niedzielę miesiąca, gdy za darmo można zwiedzać wiele muzeów i zabytków. Będą też one otwarte w świąteczny poniedziałek, ale za wstęp do większości z nich trzeba będzie zapłacić.

Możliwość bezpłatnego zwiedzania w sumie 450 muzeów, galerii, terenów archeologicznych i zabytków, jak co miesiąc w pierwszą niedzielę, co jest inicjatywą ministerstwa kultury, to tym razem również wielka atrakcja dla setek tysięcy turystów, którzy przybyli w tych dniach do Włoch.

W Rzymie, gdzie Wielkanoc spędzają między innymi pielgrzymi z całego świata, w dwa świąteczne dni można zobaczyć w salach Chiostro del Bramante wielką wystawę 92 prac Williama Turnera, pochodzących z londyńskiej Tate Gallery.

W centrum wystawowym Vittoriano przy Placu Weneckim otwarta jest ekspozycja obrazów ojca impresjonizmu, Claude’a Moneta.

Otwarte będzie Koloseum, a także Termy Karakalli i kilkadziesiąt najważniejszych rzymskich muzeów i galerii sztuki.

W centrum sztuki Macro na miłośników muzyki czeka wielka ekspozycja dedykowana historii zespołu Pink Floyd.

Na południu można zwiedzać teren wykopalisk w Pompejach.

W Mediolanie otwarto w Święta zamek Sforzów i Pinakotekę, a w Palazzo Reale – wystawę „Dürer i Renesans między Niemcami a Włochami”.

W Turynie zaprasza między innymi Muzeum Kina.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl