fot. PAP/Radek Pietruszka

Włochy: Prezydent zaakceptował nominację Anny Marii Anders na ambasadora RP

Sergio Mattarella, prezydent Włoch zaakceptował nominację Anny Marii Anders na ambasadora RP w tym kraju – podało w poniedziałek włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Decyzja o zaakceptowaniu nominacji senator, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego została ogłoszona dwa dni po obchodach 75. rocznicy bitwy na Monte Cassino. W uroczystościach z udziałem senator Anders, córki dowódcy 2. Korpusu Polskiego uczestniczył prezydent Sergio Mattarella.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy po zakończeniu procedury nominacji w Polsce ambasador złoży listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Włoch.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl