Włochy: Kolejny nielegalny meczet zamknięty w Rzymie

Nielegalny meczet w podziemnym garażu zamknęła w czwartek w Rzymie straż miejska. To dziewiąty ośrodek kultu islamskiego zamknięty w Wiecznym Mieście w ciągu ostatniego roku.

Meczet o powierzchni 500 metrów kwadratowych znajduje się dzielnicy Torpignattara na przedmieściach. Wchodzi się do niego wąskimi schodami w dół, przez opuszczaną bramę garażową.

Przyczyną zamknięcia była samowola budowlana i naruszenie przepisów bezpieczeństwa – wyjaśniła straż miejska. Dodała, że doszło też do złamania przepisów administracyjnych, bo suterena została nielegalnie przekształcona w miejsce kultu przez stowarzyszenie islamskie, do którego należy.

Władze włoskie szacują, że w całym kraju oprócz czterech oficjalnych meczetów jest też około 800 tych tak zwanych garażowych, czyli miejsc kultu utworzonych bez wymaganej zgody. Podejrzewa się, że w niektórych z nich szerzony jest islamski radykalizm.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że będzie zamykać takie nielegalne ośrodki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl