Spada liczba migrantów docierających do Włoch

W lipcu i sierpniu wyraźnie spadła liczba migrantów, którzy dotarli do Włoch przez Morze Śródziemne – poinformowało w niedzielę włoskie MSW.

Tylko w tym miesiącu (do 25 sierpnia) do Włoch dotarło 2932 migrantów, o blisko 90 proc. mniej niż przed rokiem, kiedy było ich 21 294.

Wyraźne ograniczenie napływu migracyjnego na włoskie wybrzeża to efekt m.in. rosnącej liczby interwencji libijskich służb morskich, które – także przy wsparciu ze strony Włoch – przystąpiły do walki z nielegalną imigracją.

To z wybrzeża Libii odpływają w kierunku Europy niemal wszyscy migranci z Afryki. Od początku roku do Włoch przybyło ich ponad 98 tysięcy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl