fot. PAP/EPA

Włochy: kolejny dzień rekordowego napływu migrantów. 50 łodzi w ciągu jednego dnia

Niedziela była kolejnym dniem rekordowego napływu migrantów na włoską wyspę Lampedusa. W ciągu doby przypłynęło tam 50 łodzi z ponad tysiącem migrantów. Ośrodek na wyspie jest całkowicie przepełniony; jest tam 350 miejsc, a umieszczono w nim 1600 osób.

Rekord padł przed północą w niedzielę: liczba łodzi, które przypłynęły na Lampedusę w ciągu jednej doby zwiększyła się w krótkim czasie z 39 do 50. Ostatnich jedenaście łodzi z 200 migrantami dotarło, gdy panowały już ciemności.

Ponad 40 łodzi przybyło w sobotę.

Ten nadzwyczajny wzrost fali migracyjnej stał się tematem kampanii przed wyborami parlamentarnymi 25 września. Liderka prowadzącej w sondażach prawicowej partii Bracia Włosi Giorgia Meloni powtórzyła postulat „blokady morskiej”, by zatrzymać niekontrolowany napływ ludzi z brzegów Afryki.

„Poważny kraj kontroluje swoje granice i ich broni. Będę powtarzać niezmordowanie, że jedynym sposobem zatrzymania nielegalnej imigracji jest blokada morska; misja europejska w porozumieniu z władzami Afryki północnej” – oświadczyła Giorgia Meloni w kolejnym dniu intensywnej kampanii.

Warunki na morzu w Cieśninie Sycylijskiej są sprzyjające także dla małych łodzi, którymi przypływają migranci, i dlatego przewiduje się ich dalszy napływ.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl