Włochy: będzie zakaz komórek i tabletów w szkołach podstawowych i gimnazjach

We Włoszech wprowadzony zostanie zakaz korzystania z telefonów komórkowych i tabletów w szkołach podstawowych i gimnazjach, także w celach dydaktycznych – zapowiedział minister oświaty Giuseppe Valditara w wywiadzie dla czwartkowego dziennika „Il Foglio”.

Szef resortu wyjaśnił, że decyzja w tej sprawie została podjęta, ponieważ często – jego zdaniem – dochodzi do niewłaściwego użycia smartfonów i tabletów, a na tym tle są napięcia między uczniami i nauczycielami, w tym także niekiedy do aktów agresji wobec pedagogów.

Minister Valditara przypomniał, że UNESCO zarekomendowało zakaz korzystania ze smartfonów w klasach, ponieważ ich nadmierne używanie prowadzi do odwrócenia uwagi, co z kolei wpływa na wyniki w nauce i negatywnie odbija się na pamięci ucznia.

W 2022 roku minister wydał okólnik, na mocy którego wprowadzono zakaz telefonów komórkowych w przedszkolach i szkołach podstawowych. Obecnie zostanie on rozszerzony na gimnazja.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl