Włochy: 119 wyroków skazujących w procesie mafii z Kalabrii

119 wyroków skazujących wydał w środę sąd w Reggio Emilia na północy Włoch w procesie w sprawie działalności kalabryjskiej mafii, która przeniosła swą aktywność do tej części kraju. Najwyższa kara to ponad 21 lat. Łącznie skazano wszystkich na ponad 1200 lat.

Wyroki w procesie, któremu nadano kryptonim Aemilia, zapadły po ponad dwóch i pół roku rozpraw i po dwutygodniowej naradzie sądu.

Na ławie oskarżonych zasiadało 148 osób oskarżonych o działalność mafijną i powiązania z gangami 'ndranghety. Uniewinniono 29 osób.

Wśród skazanych jest były napastnik piłkarskiego klubu Juventus i reprezentacji Włoch Vincenzo Iaquinta, a także jego ojciec. Były piłkarz ze zwycięskiej drużyny na mundialu w 2006 roku otrzymał karę dwóch i pół roku więzienia, a jego ojciec został skazany na 19 lat. Obaj głośno protestowali przeciwko wyrokowi, krzycząc „hańba” i zapewniając, że nie mają nic wspólnego z przestępczością zorganizowaną.

„Zniszczyli mi życie bez powodu, bo jestem Kalabryjczykiem. Wygrałem mundial i jestem dumny z tego, że jestem z Kalabrii” – oświadczył Vincenzo Iaquinta po ogłoszeniu wyroku.

Proces Aemilia jest pierwszym we Włoszech, w którym trzech oskarżonych o przynależność do kalabryjskiej mafii zaczęło współpracować z wymiarem sprawiedliwości, gdy usłyszeli zarzuty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl