fot. pixabay.com

Wlk. Brytania: Kobieta w koszulce „Charlie Hebdo” zaatakowana nożem w Hyde Parku

Kobieta, która w niedzielę po południu została zaatakowana nożem w Hyde Parku w Londynie, miała na sobie koszulkę z logo francuskiego tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo”, znanego z publikacji karykatur Mahometa – podały w poniedziałek brytyjskie media.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 15.30 w Speakers’ Corner – części Hyde Parku, gdzie ludzie mogą wygłaszać publiczne przemowy i prowadzić debaty. Na zamieszczonych w mediach społecznościowych nagraniach wideo widać, jak w strugach ulewnego deszczu ubrany na czarno mężczyzna podchodzi do kobiety w niebieskiej koszulce z logo „Charlie Hebdo”, zadaje jej ciosy nożem, po czym ucieka. Następnie policjanci pomagają kobiecie ze śladami krwi wsiąść do policyjnego wozu.

Jak poinformowała londyńska policja metropolitalna, 39-latka doznała jedynie lekkich obrażeń i została opatrzona w pobliskim szpitalu. Dodano, że poszukiwania napastnika trwają i na razie nie jest jasne, czy to koszulka była motywem jego działania. Nóż, którego użył napastnik, znaleziono niedaleko miejsca zdarzenia.

W styczniu 2015 r. dwóch sprawców identyfikujących się z Al-Kaidą wdarło się do redakcji „Charlie Hebdo” w Paryżu, zabijając 12 osób i raniąc kilka kolejnych. Była to ich zemsta za publikowane przez tygodnik karykatury Mahometa, co według muzułmanów było bluźnierstwem.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl