fot. facebook.com/fama.festiwal

Władze Warszawy finansują antypolską wystawę w dzielnicy Mokotów

Dziś na posiedzeniu rady dzielnicy Mokotów pojawi się wniosek o kontrolę działań ratusza. Chodzi o wystawę „Galeria Przechodnia” zorganizowaną na jednym z ogrodzeń przez stowarzyszenie „Most nad Pustynią”. O sprawie informuje portal wPolityce.pl.

Na jednej z plansz znajduje się bulwersujący tekst rozpoczynający się od słów; „Chrześcijanie rzucili się na getto, Niemcy ich przepędzali, a oni z narażeniem życia szabrowali, co popadnie”.

Marcin Gugulski, radny dzielnicy Mokotów, mówi, że to skandal – tym bardziej, iż wystawę finansuje miasto stołeczne Warszawa.

Finansowanie przez władze samorządowe wystawy, na której propaguje się tego typu teksty, jest skandalem samym w sobie, a inne aspekty organizacyjne tej wystawy sprawiają, że potrzebna jest tutaj kontrola, czy te pieniądze publiczne, pieniądze warszawiaków, które płyną z naszych podatków do budżetu miasta, zostały – jak się wydaje – wydane niegospodarnie i nie spełniając podstawowych kryteriów funkcjonowania władz publicznych – komentuje Marcin Gugulski.

Marcin Gugulski zapowiedział, że podczas dzisiejszej sesji rady dzielnicy będzie wnioskował o przeprowadzenie kontroli, która wyjaśni, dlaczego warszawski ratusz finansuje ekspozycję.

RIRM

drukuj