PAP/EPA

USA: Domniemany sprawca strzelaniny w Highland Park zatrzymany przez policję

Robert E. Crimo, 22-letni mężczyzna podejrzany o strzelaninę podczas parady z okazji Dnia Niepodległości na przedmieściach Chicago, w której zginęło co najmniej sześć osób, a ponad 30 zostało rannych, został zatrzymany w poniedziałek wieczorem po godzinnej obławie – podała policja.

Szef policji Highland Park, Lou Jogmen, powiedział w poniedziałek wieczorem, że funkcjonariusz policji ruszył w pościg za Robertem E. Crimo, gdy ten jechał około pięciu mil na północ od miejsca, w którym doszło do strzelaniny. Podejrzany zatrzymał samochód i oddał się w ręce policji.

Prezydent USA, Joe Biden, wskazał, że jest zszokowany z powodu masakry podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Highland Park pod Chicago. Zapowiedział, że nie zrezygnuje z walki z „epidemią przemocy związanej z bronią palną”.

Prezydent skomentował w ten sposób poniedziałkową masakrę w Highland Park na przedmieściach Chicago. Jak wynika z ostatnich informacji, mężczyzna zabił sześć osób i ranił 31, używając „karabinu o dużej mocy”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl