fot. Ojcowie Redemptoryści

Wielki Odpust Tuchowski z udziałem Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci oraz przyjaciół Radia Maryja

Trwa Wielki Odpust Tuchowski. W poniedziałek (4 lipca) w ramach modlitewnego wydarzenia spotkały się m.in. dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci oraz przyjaciele Radia Maryja.

Matka Boża każdego roku zaprasza pielgrzymów do swojego sanktuarium w Tuchowie na Wielki Odpust Tuchowski. Na modlitewne wydarzenie przybywają różne grupy i wspólnoty. Tegoroczne spotkanie, które rozpoczęło się 1 lipca 2022 roku, przebiega pod hasłem: Maryjo Królowo Pokoju Módl się za nami!

– Wiemy, co dzieje się za wschodnią granicą Polski, dlatego chcemy prosić Maryję, która jest Królową pokoju, o dar zarówno dla Ukrainy, jak i całego świata – mówił o. Bogusław Augustowski CSsR, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Swoje spotkanie w ramach odpustu mają także dzieci.

– Matko Boża przyjdź z Nieba – nasza Pani Tuchowska. Naucz nas kochać Boga – tak swoim śpiewem chwalił Boga i Matkę Bożą Zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

W Tuchowie nie mogło zabraknąć dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

– Największe brawa dla Matki Bożej, która jest gospodynią tego miejsca i która nas z uśmiechem na twarzy dzisiaj wszystkich gości – podkreślił o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół  Różańcowych Dzieci.

Wyjątkowa wspólnota obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia swojego istnienia. [czytaj więcej]

– Świętujemy nasz jubileusz. Lipiec jest dla nas szczególnym czasem wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za dzieło, jakim są Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci – mówiła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. 

Założycielka PKRD przypominała dziś młodym czcicielom Matki Bożej, że nie ma wakacji od Pana Boga i modlitwy.

– Chcemy cały świat opleść modlitwą różańcową – dodała Magdalena Buczek.

Dzieci z PKRD każdego dnia oplatają świat swoją modlitwą. W poniedziałek uczestniczyły we wspólnej Eucharystii.

Trzeba w życiu zabiegać o dobrych przyjaciół, którzy nie będą sprowadzać nas na złe drogi – zachęcał dzieci w czasie homilii ks. Andrzej Mulka, założyciel i redaktor naczelny miesięcznika dla dzieci „Promyczek Dobra”.

– Pamiętajcie, że jak będziecie mieć kolegę, koleżankę, którzy będą się z wami spotykali przy kościele na Mszy św., to na nich na pewno będziecie mogli liczyć w życiu i z nimi będziecie mogli pielgrzymować oraz iść przez życie – podkreślał ks. Andrzej Mulka.

Szczególnym momentem modlitewnego spotkania było błogosławieństwo dzieci Najświętszym Sakramentem.

– Aby wygrali swoje życie, aby pięknem swojego życia potrafili drugiemu człowiekowi pokazać, że szczęście można odnaleźć tylko w Panu Bogu – wskazał o. Piotr Dettlaff CSsR.

W ramach Wielkiego Odpustu Tuchowskiego na wspólnej modlitwie spotkali się także m.in. czciciele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przedstawiciele Róż Różańcowych, przyjaciół Radia Maryja oraz rodzice kapłanów i kleryków.

– Popatrz na Matkę Bożą i niech każdy z nas zrozumie (bo Ona po to jest) – jestem dobrym człowiekiem. Ona w to wierzy. Możesz być dobrym ojcem, dobrą mamą, żoną, mężem, dzieckiem dla swoich rodziców, bo tak cię wymyślił Pan Bóg. Ona w to wierzy. Nie zawiedźmy Jej – zaznaczył o. dr Janusz Sok CSsR, prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Wielki Odpust Tuchowski potrwa do 10 lipca.


Pobierz

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl