fot. flickr.com

USA: 19 grudnia wiceszef amerykańskiej dyplomacji w Warszawie

Zastępca sekretarza stanu USA John Sullivan odwiedzi 19 grudnia Warszawę – poinformowała ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce. Polska będzie ostatnim etapem jego podróży po państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

„W dniach 12-20 grudnia zastępca sekretarza stanu John J. Sullivan odbędzie podróż do Bratysławy, Wiednia, Sofii, Sarajewa, Skopje i Warszawy” – głosi komunikat biura rzecznika prasowego ambasady.

W Warszawie 19 grudnia dyplomata „potwierdzi niezachwiane zaangażowanie Ameryki na rzecz NATO” oraz „pochwali przywódców Polski” za wkład w budżet obronny i za działania na rzecz bezpieczeństwa energetycznego, „w tym kontekście zwracając uwagę na obawy związane z projektami takimi jak Nord Stream 2”.

„W trakcie całej podróży zastępca sekretarza stanu spotykać się będzie z pracownikami ambasad USA w poszczególnych krajach jak też z przedstawicielami biznesu, absolwentami amerykańskich programów wymiany i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego” – czytamy na stronie amerykańskiej placówki.

PAP/RIRM

drukuj