fot. PAP/EPA

Wkrótce poznamy oficjalną datę przybycia prezydenta USA do Polski

Oficjalną datę przybycia prezydenta Stanów Zjednoczonych do Polski poznamy za kilka dni. Niewykluczone, że do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem dojdzie także w Nowym Jorku.

W ciągu kilku najbliższych dni dowiemy się, kiedy prezydent USA złoży wizytę w Polsce – poinformował rzecznik polskiego prezydenta Błażej Spychalski. Podczas spotkania z Donaldem Trumpem Andrzej Duda może poruszyć kwestię zwiększenia liczby amerykańskich żołnierzy w naszym kraju.

– To jest decyzja, która jest decyzją prezydenta Stanów Zjednoczonych i może być podjęta tylko przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. I podczas wizyty prezydenta Donalda Trumpa takie decyzje mają być podjęte – podkreślał Błażej Spychalski.

Niewykluczone, że do spotkania prezydentów Dudy i Trumpa dojdzie także w Stanach Zjednoczonych, już za niecałe dwa tygodnie.

– W Nowym Jorku mamy posiedzenie Rady Bezpieczeństwa i spotkanie plenarne ONZ, na którym co roku jest prezydent Andrzej Duda i właściwie co roku, przy okazji tego posiedzenia, jest spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych – powiedział rzecznik prezydenta.

Prezydent Trump miał przybyć do Polski w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Jednak ze względu na zbliżający się do USA huragan Dorian podjął decyzję o pozostaniu w kraju. Dotychczas w wyniku huraganu zginęło już dwadzieścia osób.

TV Trwam News/RIRM

drukuj