USA: Chiński obywatel aresztowany pod zarzutem szpiegostwa

Obywatel Chin mieszkający w Chicago został aresztowany we wtorek pod zarzutem szpiegowania na rzecz chińskiego rządu amerykańskich inżynierów i naukowców, w tym kontrahentów wojskowych – poinformowała Asspciated Press, powołując się na prokuraturę federalną USA.

Według prokuratury 27-letni Ji Chaoqun został oskarżony o świadome działanie na terenie USA jako przedstawiciel obcego rządu. Rzekomo pracował dla wysokiej rangi oficerów chińskiego wywiadu i miał za zadanie dostarczać informacji o ośmiu obywatelach USA w celu ich ewentualnej rekrutacji.

Jeśli szpiegostwo zostanie udowodnione Chińczykowi, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie Ji Chaoqun przebywa w areszcie, a o sprawie powiadomiony został już chiński konsulat.

Ji Chaoqun przyjechał do USA w 2013 roku na podstawie wizy studenckiej, aby studiować inżynierię w Illinois Institute of Technology w Chicago. Następnie w 2016 roku zaciągnął się do rezerw wojskowych USA.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl