Wkrótce Mary Wagner wznowi cykl spotkań w Polsce

Kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner ponownie przebywa z wizytą w Polsce. Gości w naszej Ojczyźnie od ponad tygodnia i pozostanie w niej do 12 sierpnia. Aktualnie uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Dalszy objazd po Polsce Mary Wagner wznowi 1 sierpnia.

Mary Wagner spędziła łącznie 6 lat w więzieniach za wchodzenie z biała różą do klinik aborcyjnych oraz modlitwę w intencji kobiet chcących dokonać aborcji. W dniu przyjazdu skierowała do Polaków słowa świadczące o tym, że jest przekonana o słuszności bronienia życia.

– Dzień, w którym dowiadujemy się o obecności dzieci ukrytych w łonach ich matek jest dniem w którym zaciągamy wobec tych dzieci zobowiązanie do ich ochrony. Zatem, jeśli jesteśmy aresztowani i spędzamy jakiś czas w więzieniu za to zobowiązanie, to potwierdzamy w ten sposób jego wartość, wartość tych dzieci i ich matek. Jeśli mamy spędzić w więzieniu nawet całe lata, myślę, że to tylko powiększa naszą świadomość prawdy, jak wielkiego poświęcenia jest to warte – podkreśliła obrończyni dzieci nienarodzonych.

Mary Wagner zwróciła uwagę na konieczność czynienia miłosierdzia.

– Namawiam, abyśmy słuchali Ojca Świętego, gdy mówi o konieczności bycia miłosiernym. Musimy uczyć się bycia miłosiernym od Samego Boga Ojca. To było przesłanie Jana Pawła II. To było przesłanie, które Bóg rozpropagował przez św. Faustynę – zaznaczyła Kanadyjka.

Mary Wagner odbywa w Polsce cykl spotkań, podczas których opowiada o osobistym doświadczeniu walki podejmowanej w obronie dzieci nienarodzonych.

Pierwszego dnia pobytu w naszej Ojczyźnie, 23 lipca, m.in. zwiedziła muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz wzięła udział w diecezjalnym spotkaniu w ramach Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie z mieszkańcami Warszawy w kościele św. Stanisława Kostki zainaugurowało szereg spotkań obrończyni życia podczas 3-tygodniowego pobytu w Polsce.

24 lipca Mary Wagner odwiedziła Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie. Wraz z o. Gwardianem zwiedziła muzeum św. Maksymiliana i jego celę. Udała się następnie do klasztoru sióstr Niepokalanek w Szymanowie, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Jazłowieckiej. Tego samego dnia, w Krakowie w kościele św. Jana Chrzciciela na Prądniku Czerwonym wzięła udział we Mszy św. po której miała spotkanie z mieszkańcami połączone z dawaniem swojego świadectwa.

Czytaj wywiad z Mary Wagner przeprowadzony w Warszawie [tutaj].

* * *

Plan spotkań z Mary Wagner w poszczególnych miastach:

– 1.08.2016 – Katowice, Aula Wydz. Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, ul. Jordana 18, godz.18.00
– 2.08.2016 – Częstochowa, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, ul. Jagiellońska 67/71, godz.18.00
– 3.08.2016 – Lublin, kościół Nawrócenia św. Pawła (oo. Bernardyni), godz.18.30
– 4.08.2016 – Kalisz, sanktuarium św. Józefa, godz.17.00
– 5.08.2016 – Gdańsk, kościół św. Katarzyny (oo. Karmelici), godz.18.00
– 6.08.2016 – Toruń, Radio Maryja i Tv Trwam, Rozmowy niedokończone, godz.18.15-19.25
– 7.08.2016 – Rzeszów-Budziwój, kościół Matki Bożej Śnieżnej, godz.12.00
– 8.08.2016 – Tarnów, kościół bł. Karoliny Kózkówny, godz.18.00
– 9.08.2016 –Zakopane – Krzeptówki, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, godz.18.30
– 11.08.2016 – Wrocław-Pilczyce, kościół pw. Macierzyństwa NMP, godz.18.00
– 12.08.2016 – Siemysłów (diecezja wrocławska) , kościół parafialny, godz. 17.00

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl