Wizyta prezydenta USA w Polsce

Z dwudniową wizytą do Polski przybył prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Jego pobyt związany jest z 25 rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 roku. Barack Obama spotkał się już z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem.

Głównym punktem dwudniowej wizyty amerykańskiego prezydenta będzie jego jutrzejsze wystąpienie na Placu Zamkowym podczas głównych uroczystości Święta Wolności.

Dokładnie o godzinie 9:50 Air Force One z prezydentem Barackiem Obamą na pokładzie wylądował na warszawskim lotnisku. Oficjalnego powitania dokonał prezydent Bronisław Komorowski. Następnie prezydenci Polski i USA spotkali się na lotnisku z polskimi i amerykańskimi pilotami samolotów F-16.

Później w Belwederze odbyły się rozmowy prezydentów oraz rozmowy delegacji. Po obu stronach padło dużo zapewnień. Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że Polska podniesie wydatki na zbrojenia. Skok w finansowaniu armii ma być znaczący. Prezydent zapowiedział, że na rozwój armii wydamy w następnym roku 2 procent PKB.

Z kolei prezydent Barack Obama poinformował, że chce przekazać miliard dolarów na zwiększenie zaangażowania Stanów Zjednoczonych w Europie Środkowej i Wschodniej. Zgodę na uruchomienie środków musi wyrazić Kongres.

Jednak o ich rodzaju i rozmieszczeniu Obama nic nie powiedział. Z Warszawy Barack Obama uda się do Brukseli na szczyt krajów G-7, gdzie głównym tematem będzie kryzys ukraiński. Ostatnim przystankiem podróży będzie Francja, gdzie prezydent Stanów Zjednoczonych weźmie udział w obchodach 70 rocznicy Inwazji na Kontynent.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl