„Wszystkich nas nie zamkniecie”- manifestacja we Wrocławiu

„Wszystkich nas nie zamkniecie” – to hasło manifestacji, jaka przejdzie jutro ulicami Wrocławia. Protest jest wyrazem sprzeciwu wobec skazania dwunastu narodowców, którzy nie chcieli publicznego wygłoszenia wykładu przez majora Zygmunta Baumana – byłego funkcjonariusza Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

22 czerwca 2013 roku były funkcjonariusz Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego miał wygłosić wykład o sytuacji polskiej lewicy. Jednak do niego nie doszło, bo część obecnych na sali zaczęła protestować przeciwko zaproszeniu Baumana na uczelnię. Były okrzyki i gwizdy. Interweniowała policja. Zatrzymano 23 osoby, w tym większość już poza uniwersytetem. Oskarżyciel publiczny, komenda miejska policji wytoczyła manifestantom proces. 19 maja we wrocławskim sądzie 12 narodowców otrzymało karę grzywny od 1000 do 5000 zł a siedmiu trafiło na 20 – 30 dni aresztu.

Wyrok nie jest prawomocny. Wszyscy obwinieni zapowiedzieli wniesienie apelacji do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl