fot. TV Trwam

Wizyta prezesa Human Life International w Sejmie

Do Sejmu przyjedzie prezes Human Life International ks. Shenan Boquet został zaproszony przez Prawo i Sprawiedliwość. Prezes Human Life International weźmie udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej.

Kapłan jest znanym orędownikiem kultury życia, sprzeciwia się zabijaniu nienarodzonych.

Liberalno – lewicowe media w kontekście wizyty księdza Boqeta w Polsce nagłaśniają jego wypowiedź, w której sprzeciwił się tzw. aborcji u dziewczynek zgwałconych przez Boko Haram. Wizyta działacza pro-life w parlamencie oburza także Nowoczesną m.in. poseł Joannę Scheuring – Wielgus.

Chcemy porozmawiać i wymienić się doświadczeniami w obronie życia – powiedział poseł PiS, Piotr Uściński, przewodniczący parlamentarnego Zespołu.

 Chcemy porozmawiać o obronie życia z perspektywy właśnie Human Life International, ponieważ prezes tej instytucji przebywa w Polsce, więc Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej zaprosił go.  Przypomnę, nie jest to zespół polityczny. Zespół ma charakter niepolityczny i składa się z parlamentarzystów; każdy może się do niego zapisać. Co do naszego gościa to chcemy po prostu dowiedzieć się o tym, jakie ma doświadczenia ze świata w zakresie obrony życia. […]Myślę, że dla feministek każda osoba, która mówi o obronie życia poczętego, jest kontrowersyjna. Tutaj kto by to nie był, to będzie uważany za osobę kontrowersyjną, bo są przeciwniczkami życia – mówił poseł PiS.

RIRM

drukuj