fot. twitter.com/Sejm

19 stycznia PiS organizuje pierwszą z cyklu konferencji programowych

PiS organizuje w sobotę 19 stycznia w Sejmie konferencję pt. „Polityka Rozwoju w Polsce – wsparcie dla samorządów”. Będzie to pierwsza z cyklu konferencji programowych PiS – wynika z informacji PAP. Podczas spotkania zaplanowano wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz kilku ministrów.

„Serdecznie zapraszamy na spotkanie radnych sejmików województw, członków zarządów, które odbędzie się 19 stycznia 2019 roku o godz. 12.00 w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Spotkanie dotyczy zasad prowadzenia polityki rozwoju w Polsce” – napisano w zaproszeniu, które władze ugrupowania wystosowały do swoich działaczy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

„Będzie to pierwsza z cyklu konferencji programowych PiS” – zapowiedział w rozmowie z PAP jeden z polityków z kierownictwa ugrupowania.

Podczas spotkania zaplanowano wystąpienie lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także kilku ministrów rządu Mateusza Morawieckiego.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński – jak wynika z zaproszenia wysłanego do działaczy PiS – ma mówić m.in. na temat „polityki rozwoju i dokumentów rządowych dotyczących rozwoju”.

Z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji ma poruszyć temat inwestycji drogowych i kolejowych. Natomiast wystąpienie szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego ma dotyczyć polityki zdrowotnej w kontekście zadań samorządowych.

W jesiennych wyborach samorządowych działacze PiS wygrali w dziewięciu sejmikach województw: dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, śląskim oraz świętokrzyskim. Łącznie członkowie PiS zdobyli 254 na 552 mandaty w skali kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl