fot. PAP/Rafał Guz

Wilno: trwa spotkanie Rady Polonii Świata

W Wilnie trwa spotkanie Rady Polonii Świata. W forum bierze udział około 100 delegatów z 29 krajów. Uczestnicy dyskutują na tematy dotyczące m.in. polskiej oświaty, nauki, folkloru i patriotyzmu. Dziś w trakcie spotkania odbędą się wybory władz organizacji. Z kolei w Domu Kultury Polskiej odbędzie się koncert polskich zespołów.

W ramach spotkania Rady Polonii Świata uczestnicy biorą również udział w sesjach wyjazdowych związanych z historią naszego kraju.

W tym roku organizatorem forum jest Związek Polaków na Litwie. Prezes Związku oraz wiceprzewodniczący Rady Polonii Świata, Waldemar Tomaszewski, wskazał, że spotkanie jest okazją do rozmowy m.in. na temat wzmacniania polskości za granicą.

– Trwałe połączenie się w światową organizację jest bardzo ważne i wymowne. Oczywiście dyskutujemy na różne tematy, mówimy, jak wzmacniać polski lobbing, czego Polska oczekuje od nas, a czego my jako Polacy mieszkający poza granicami Ojczyzny oczekujemy od Polski. Wszystkich nas łączy miłość do Rzeczypospolitej i razem stanowimy jeden wielki 60 milionowy naród – powiedział Waldemar Tomaszewski.

Rada Polonii Świata jest federacją organizacji zrzeszających naszych rodaków mieszkających poza granicami kraju. Jej celem jest reprezentowanie wspólnych interesów Polaków za granicą. Rada będzie obradować w Wilnie do niedzieli.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl