fot. materiały prasowe NDIBesix

Wielki plan inwestycyjny

To wielkie inwestycje wyprowadzą Polskę z kryzysu. Będą drogą do rozwoju na przyszłość – mówił prezydent Andrzej Duda, który w piątek przebywał na Śląsku. Prezydent kontynuuje objazd po kraju.

W Katowicach prezydent mówił o potrzebie odbudowy polskiej gospodarki po epidemii koronawirusa. Zachęcał Polaków, by na wakacje wybierali oferty wypoczynku w kraju.

– Wybierali nasze tereny, polskie tereny, korzystali z usług naszych przedsiębiorców, zostawili te pieniądze, które przeznaczycie na wakacje w naszym kraju – apelował Andrzej Duda. 

Jak argumentował prezydent, te pieniądze są dziś potrzebne polskiej turystyce. Pomogą w utrzymaniu miejsc pracy.

– Praca, praca i jeszcze raz praca – wskazywał prezydent RP.

Andrzej Duda tłumaczył, że utrzymanie w kraju jak największej liczby miejsc pracy jest dziś celem obozu władzy. Wskazywał, że przyczynią się do tego wielkie inwestycje. Mówił o budowie kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Na inwestycji mają zarobić także polscy przedsiębiorcy. Drugi flagowy projekt, jaki wymienił prezydent, to Centralny Port Komunikacyjny.

– Polskę stać na wielkie inwestycje. To właśnie wielkie inwestycje wyprowadzą nas z kryzysu. To właśnie wielkie inwestycje będą drogą do rozwoju RP na przyszłość – podkreślał Andrzej Duda.

Prezydent mówił też o Śląsku. Deklarował wsparcie dla nowoczesnego przemysłu. Tłumaczył, że to właśnie Śląsk jest przykładem troski o tradycję, ale też ciężkiej pracy i wejścia w nowoczesność. Andrzej Duda nawiązał również do kampanii z 2015 roku.

– Teraz zostały wyznaczone nowe standardy w polskiej polityce i ja te standardy chcę kontynuować – akcentował.

Andrzej Duda zapewniał na Śląsku, że – mimo epidemii – nie zostaną zlikwidowane żadne programy społeczne. 

– W dobie niepokoju, w dobie obaw, czy praca będzie czy nie, to „500 plus” dla rodziny wychowującej dzieci właśnie ma stanowić fundament bezpieczeństwa, że „500 plus” będzie na pewno i będzie na pewno, póki ja jestem prezydentem – mówił prezydent RP.

Prezydent mówił o potrzebie dobrej współpracy rządu i prezydenta.

TV Trwam News

drukuj