Wielka Debata Referendalna MPEC

Miejskie przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku zagrożone prywatyzacją. W związku z sytuacją na najbliższą niedzielę 26 maja zaplanowano referendum, aby mieszkańcy miasta opowiedzieli się „za” bądź „przeciw” sprzedaży MPEC.

Dzisiaj o godz. 17.00 w Auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się ”Wielka Debata Referendalna MPEC”. Z inicjatywą spotkania wyszło Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Białystok, Niezależne Zrzeszenie Studentów oraz Patriotyczne Podlasie Studenci.

– Mamy argumenty, żeby nie sprzedawać MPEC. Brakuje jednak argumentów żeby go sprzedać. Dlatego postanowiliśmy je wydusić z naszych włodarzy, polityków, radnych miejskich, a także przedstawicieli komitetów. Dzisiaj odbędzie się debata w tej sprawie. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy mieli realną szansą na poznanie różnym punktów widzenia. Czas kampanii referendalnej to przede wszystkim czas inwestycji w społeczeństwo, które się aktywizuje, dowiaduje wielu bardzo ważnych rzeczy. Na podstawie nabytej wiedzy jest w stanie zdecydować, w tym przypadku w sprawie sprzedaży MPEC – powiedział Jacek Słoma, przewodniczący stowarzyszenia „Patriotyczne Podlasie”.

Jeżeli dojdzie do prywatyzacji MPEC wówczas pracę może stracić wiele osób – dodaje Jacek Słoma.

– MPEC w Białymstoku jest monopolistą, a monopolistów się nie sprzedaje. Gdybym był udziałowcem, albo inwestorem, w jak najszybszym czasie chciałbym otrzymać zwrot zainwestowanych pieniędzy. Obawiam się, że to mogłyby być podwyżki cen za ciepło w mieście. Obawiam się też zwolnień. Najbardziej tej prywatyzacji boją się pracownicy. Trudno szukać argumentów za sprzedażą ponieważ nam ich nikt nie przedstawiał  –   dodał Jacek Słoma.

Problem sprzedaży MPEC w Białymstoku będzie poruszony jutro w TV Trwam w programie interwencyjnym „Po stronie prawdy”, początek o godz. 17:00.

DebataMPEC

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl