fot. twitter.com/marcin_przydacz

Wiceszef MSZ: Jest zgoda na wjazd do USA kolejnej trójki dzieci na kontynuowanie leczenia

Jest zgoda na wjazd do USA kolejnej trójki dzieci w celu kontynuowania leczenia – poinformował na Twitterze w piątek wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Dziękował również za współpracę ambasadzie Polski w USA i amerykańskiej w Polsce oraz departamentowi stanu.

„Wspaniała wiadomość. Jest zgoda na wjazd do USA dla kolejnej trójki dzieciaków w celu kontynuowania leczenia w USA. Ogromne podziękowania dla polskiej ambasady w USA, departamentowi Ameryki w MSZ, ambasadzie amerykańskiej w Polsce i departamentu stanu USA” – napisał na Twitterze wiceszef MSZ.

W ubiegłym tygodniu Marcin Przydacz informował o trójce innych dzieci, które polecą specjalnymi czarterami PLL Lot do USA.

Od 13 marca zawieszone są przeloty z Europy do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców, którzy w ciągu 14 dni przed planowym wjazdem do USA przebywali w strefie Schengen (również w Polsce).

Taki stan obowiązuje do odwołania przez prezydenta USA. Donald Trump deklarował wcześniej, że ograniczenia trwać będą 30 dni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl