fot. PAP/EPA

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych rozpoczął objazd po ośrodkach pro-life

Wiceprezydent USA rozpoczyna tournée pro–life po całych Stanach Zjednoczonych. Mike Pence odwiedza ośrodki wspierające przyszłe matki i ratujące ich dzieci.

„Life Wins” – „Życie wygrywa” – pod takim hasłem wiceprezydent USA Mike Pence rozpoczął swoją trasę we współpracy z jedną z organizacji pro-life.

– To można powiedzieć kolejny blask nadziei na przyszłość dla świata – mówił Henryk Kuczaj, konsulator Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Jednym z pierwszych ośrodków, jakie odwiedził amerykański polityk, była klinika na Florydzie, gdzie w ciągu ostatnich 12 miesięcy uratowano przed tzw. aborcją 500 dzieci. Taka idea, jaką podjął wiceprezydent USA Mike Pence, potrzebna jest także w naszym kraju.

– Żeby prominentne osoby mające wpływ na politykę, dały wsparcie choćby właśnie na wzór wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, który prowadzi swoiste tournée po ośrodkach, które wspierają kobiety, wspierają ośrodki, które ratują życie, a nie te które te życie niszczą – powiedział Henryk Kuczaj.

Tymczasem polscy działacze pro-life wciąż oczekują na przyjęcie przez Sejm obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję“, pod którym podpisało się 800 tysięcy obywateli. Obrońcy życia liczą także na pomoc i wsparcie ze strony prezydenta Andrzeja Dudy w kwestii zwiększenia ochrony życia i rodziny. Chodzi o inicjatywę ustawodawczą w sprawie eliminacji aborcji eugenicznej.

TV Trwam News/JG

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl