fot. PAP/EPA

USA: strzelanina w Minneapolis – zginęła 1 osoba, 11 rannych

Podczas strzelaniny, do jakiej doszło w nocy z soboty na niedzielę w Minneapolis, zginęła jedna osoba, a 11 jest rannych – podała policja stanu Minnesota na Twitterze. Wszystkie osoby z ranami postrzałowymi przewieziono do szpitala. Ich stan jest zróżnicowany

Tożsamość osoby, która zmarła w wyniku odniesionych ran, nie jest znana. Nic też nie wiadomo na temat osoby, która strzelała do ludzi i motywów, jakimi się kierowała.

Materiały filmowe opublikowane w mediach społecznościowych pokazują niewielkie grupki ludzi pochylających się nad rannymi – pisze Associated Press,

Wcześniej policja stanu Minnesota apelowała na Twitterze do mieszkańców Minneapolis, by unikali dzielnicy Przedmieście (Uptpown), gdzie zlokalizowany jest działający od 1916 r. Landmark’s Uptown Theatre. W dzielnicy tej jest wiele barów i restauracji, a także sklepów.

Miejsce znajduje się niedaleko od miejsca, gdzie odbywały się akcje protestacyjne przeciwko rasizmowi i brutalności policji, jakie pod kilku tygodni wstrząsają Stanami Zjednoczonymi. Zostały one wywołane śmiercią czarnoskórego mieszkańca Minneapolis George’a Floyda, który 25 maja zginął podczas interwencji policjanta.

PAP

drukuj