fot. twitter.com/PiotrGlinski

Wicepremier P. Gliński: Na konwencji programowej przedstawimy dorobek programowy i wskażemy nowe kierunki

Na konwencji programowej przedstawimy dorobek programowy i wskażemy nowe kierunki – zaznaczył wicepremier, szef Rady Programowej PiS Piotr Gliński. Trzydniowa Konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy rozpocznie się w najbliższy piątek w Katowicach. W jej trakcie zaplanowano 16 sesji plenarnych; odbędzie się też ponad 60 paneli specjalistycznych. 

Wicepremier Piotr Gliński w rozmowie z radiową Trójką wskazywał, że konwencja programowa będzie zdaniem relacji społeczeństwu z tego, co Zjednoczona Prawica zrobiła przez 3,5 roku.

– Tu mamy chyba mocne argumenty, ponieważ zdecydowana większość naszych zapowiedzi została zrealizowana. Ale także będziemy mówili o zamierzeniach na przyszłość, o planach, o propozycjach na kampanię wyborczą i ewentualnie – jeżeli Bóg da, a społeczeństwo polskie się także do tego przychyli – na następny czas – powiedział wicepremier.

Najbliższa konwencja ma być wzorowana na tej, która odbyła się na początku lipca 2015 roku, przed zwycięskimi dla PiS wyborami parlamentarnymi.

RIRM

drukuj