fot. PAP/Piotr Nowak

Wicepremier J. Sasin: Dzisiaj jesteśmy o krok bliżej do tego, żeby znowu skomunikować Polskę Wschodnią z resztą naszego kraju i z Europą

Odcinek trasy S17 od obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina jest już przejezdny. W uroczystości oddania go do użytku wziął udział m.in. wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. „Kontynuujemy dzieło komunikowania Polski, komunikowania Polaków. I dzisiaj jesteśmy znowu o krok bliżej do tego, żeby znowu skomunikować Polskę Wschodnią z resztą naszego kraju i z Europą, z Unią Europejską” – mówił wicepremier.

Chodzi o 13-kilometrowy fragment od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina. Dzięki temu kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 155 km dwujezdniowej trasy od obwodnicy Kołbieli do końca obwodnicy Piask na południowy wschód od Lublina.

Wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, powiedział, że rząd koncentruje wiele inwestycji drogowych na terenach Polski Wschodniej. Komunikujemy ten obszar z  reszta kraju – dodał.

Koncentrujemy wiele z inwestycji drogowych właśnie na terenach Polski Wschodniej; komunikujemy ten obszar ze stolicą. Nie tylko znakomite połączenie Lublina i Lubelszczyzny z Warszawą, ale również z całym systemem autostrad i dróg ekspresowych w Polsce spowoduje, że zarówno dla mieszkańców Lubelszczyzny ten kontakt, szybki kontakt, możliwość szybkiego przemieszczania się stanie się faktem, ale również cały region „przybliży się” do reszty naszego kraju. Będziemy podróżować wygodnie, bezpiecznie i szybko – akcentował Jacek Sasin.

Minister aktywów państwowych dodał, że Lubelszczyzna potrzebuje mocnego wsparcia infrastrukturalnego. „Potrzebuje tej iskry, która spowoduje, że rozwój tego regionu będzie znacznie szybszy niż dotychczas” – zaznaczył wicepremier.

RIRM/PAP

drukuj