Wicepremier Gliński udaje się do Szwajcarii

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński udaje się dziś z trzydniową wizytą do szwajcarskiego Davos. Tam weźmie udział m.in. w nieformalnym spotkaniu szefów resortów kultury państw sygnatariuszy Europejskiej Konwencji Kulturalnej i państw obserwatorów Rady Europy.

Debaty ministrów będą odbywać się pod hasłem wysokiej jakości Baukultur, czyli koncepcji opierającej się na zintegrowanym podejściu do kształtowania przestrzeni zabudowanej, które uwzględnia wartości kulturowe.

Planowane jest też podpisanie wspólnej deklaracji przez poszczególnych ministrów – mówi naszej redakcji Monika Piętas-Kurek, rzecznik prasowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Organizatorzy tego spotkania proponują przyjęcie przez ministrów kultury deklaracji, która ma promować osiąganie wysokiej jakości polityki związanej z planowaniem urbanistycznym. To ma zapewnić równowagę pomiędzy zachowaniem zasobów i walorów dziedzictwa kulturowego i krajobrazu, jak również potrzebami społecznymi i gospodarczymi – tłumaczy rzecznik.

Wicepremier Piotr Gliński udaje się do Davos na zaproszenie Ministra Kultury – Przewodniczącego Szwajcarskiej Rady Federalnej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl