fot. PAP/ Jakub Kaczmarczyk

Wiceminister R. Bartosik w Brukseli: Robaki nie są w stanie konkurować z polskim schabowym

Polska żywność jest najlepsza na świecie; jeżeli ktoś chce to może jeść robaki, ale ważne jest, aby nikogo do niczego nie zmuszać – mówił w poniedziałek w Brukseli Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa RP.

„Robaki nie są w stanie konkurować z polskim schabowym, bo polska żywność jest najlepsza na świecie i nic jej nie zastąpi. Jeżeli ktoś chce to może oczywiście próbować robaków, dżdżownic – to jest jego wolna wola. Ważne jest, aby nikogo do niczego nie zmuszać. Niech każdy je i podejmuje decyzje takie, jak uważa” – podkreślił Ryszard Bartosik po spotkaniu unijnych ministrów rolnictwa.

„Ja wszystkich namawiam do tego, aby jeść polskie mięso, pić polskie mleko, wszystkie towary rolno-spożywcze pochodzące z Polski, bo mamy najlepszą żywność na świecie” – powtórzył.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl