fot. TT/PortGdanskZMPG

Wiceminister infrastruktury: Zapadła decyzja o budowie Agroportu w Gdańsku

Zapadała decyzja, że w Gdańsku powstanie specjalistyczny port, tak zwany Agroport, który będzie służył rolnictwu do przeładunku towarów żywnościowych i nawozów – poinformował wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

„Zapadła decyzja, że w Gdańsku powstanie Agroport. Chcemy też tym przedsięwzięciem zainteresować port w Świnoujściu” – powiedział wiceminister.

„W przyszłym roku planujemy rozpocząć prace, tak aby docelowo mieć dwa Agroporty dedykowane Ministerstwu Rolnictwa” – dodał Grzegorz Witkowski.

Wiceminister wyjaśnił, że z tych portów eksportowane byłyby owoce, warzywa i mięso, a do Polski sprowadzane byłyby nawozy.

Poinformował, że inwestorem będzie spółka powołana przez ministra rolnictwa o nazwie Agroport SA i zainwestuje w sumie po 500 mln zł w każdej z tych dwóch lokalizacji z budżetu państwa.

Przypomniał, że w porcie w Świnoujściu już istnieje duży magazyn zbożowy kontrolowany przez spółkę OT Logistics.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl