fot. pixabay.com

Radni PiS mają wątpliwości wobec projektu realizowanego przez miasto Gdańsk

Projekt pod hasłem „Opływ na wypasie” ma charakter pilotażowy. Na teren Parku nad Opływem Motławy wpuszczono 15 owiec. Mają one zadbać o bioróżnorodność, dobrostan gleby i selektywne koszenie trawy. By tak się jednak stało, wcześniej Gdański Zarząd Dróg i Zieleni musiał ogłosić postępowanie ofertowe. Według miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości  miało to miejsce 29 lipca 2022 roku (w piątek) o godz. 14:54, czyli chwilę przed zamknięciem urzędu.

Wszystko miało przebiec bardzo szybko. Do 3 sierpnia trzeba było składać oferty, a już 4 sierpnia wcześnie rano konkurs rozstrzygnięto. Owce na miejscu znalazły się dwa dni później.

– Przyznam, że jest dla mnie rzeczą ciekawą, że ktoś, kto nie wiedział (bo zakładamy, że nie wiedział, czy wygra, czy nie) 4 sierpnia otrzymuje informacje, być może w godzinach porannych. (…) Kupił od razu sprzęt, kamery, ogrodzenie. Sprawdził, że ma tyle tych owiec i zadbał o te wszystkie rzeczy – mówi Andrzej Skiba, radny PiS w Gdańsku.

Miejscy radni PiS mają wątpliwości, czy cała procedura przebiegała w sposób właściwy i przejrzysty. Mówią o możliwych nieprawidłowościach. W ich ocenie zwycięzca mógł wiedzieć wcześniej, że wygra. Radni zapowiadają, że będą przyglądać się sprawie. Pilotaż projektu ma potrwać 3 miesiące. A w tym czasie miasto musi być przygotowane na koszty. Choć i one budzą wątpliwości radnych.

– Zwycięska oferta to jest 147,5 tys., a druga oferta 293 tysiące. To blisko dwa razy większa kwota – wskazał Przemysław Majewski, radny PiS w Gdańsku.

Radni twierdzą, że miasto powinno zwrócić się do co najmniej trzech wykonawców, na co mają wskazywać przepisy o zamówieniach publicznych. W internecie już pojawiło się zdjęcie, które określa, jak swoją pracę wykonały do tej pory owce, a jak panowie z kosami spalinowymi, zajmujący się terenem obok.

https://twitter.com/ADReverse/status/1557793643305525248/photo/1

– Nie róbcie z gdańszczan baranów – dodał Przemysław Majewski.

Do tego na terenie, którym mają zająć się owce, znalazły się osoby trzecie, co także – według radnych PiS – wyklucza pilotaż.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl