fot. PAP/Paweł Supernak

Senator J. M. Jackowski najprawdopodobniej zostanie usunięty z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości

Możliwość usunięcia senatora Jana Marii Jackowskiego z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości ma mieć związek z działaniami i wypowiedziami stojącymi w sprzeczności ze stanowiskiem klubu. Senator, mimo że jest bezpartyjny, przynależy do senackiego klubu Prawa i sprawiedliwości. Chodzi m.in. o opinie na temat systemu Pegasus.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel, stwierdził, że cierpliwość i dobre serce PiS jest ogromne, ale nie nieograniczone. Senator odniósł się wczoraj na Twitterze do spekulacji.

„Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS-u, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym” – napisał senator Jan Maria Jackowski.

Radosław Fogiel był pytany, czy senator Jan Maria Jackowski jako senator złamał dyscyplinę klubową. Wicerzecznik PiS odpowiedział, że nie przywoła konkretnych przypadków, ale myśli, że takie były podczas różnych głosowań. Oficjalną decyzję w sprawie wykluczenia senatora władze klubu mają podjąć jeszcze dziś. Senator Jan Maria Jackowski w Senacie obecnej kadencji jest wiceprzewodniczącym Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także członkiem Komisji Ustawodawczej. Obecnie senacki klub PiS liczy 47 senatorów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl