fot. twitter.com/malecki_m

Wicemin. aktywów państwowych na antenie TV Trwam: LOT może w tym roku osiągnąć rekordowy wynik, ponad miliard złotych zysku

Polskie Linie Lotnicze LOT mogą w tym roku osiągnąć rekordowy wynik,  ponad miliard złotych zysku – mówił na antenie TV Trwam, w programie „Polski punkt widzenia”, wiceminister aktywów państwowych, Maciej Małecki. Niebawem polski przewoźnik ma zacząć realizować połączenia z Arabią Saudyjską.

Umowa, jaką Polska podpisała z Arabią Saudyjską, umożliwia uruchomienie przez Polskie Linie Lotnicze LOT bezpośredniego połączenia między dwoma krajami.

– Już nie będą musiały nas w tym wyręczać linie lotnicze innych państw, także tych sąsiednich – zaznaczył Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Kondycję Polskich Linii Lotniczych LOT obóz rządzący łączy z pierwszym pytaniem referendalnym o wyprzedaż majątku narodowego. Wiceminister aktywów państwowych podkreślił, że nie ma zgody na sprzedaż LOT-u. Spółka odbudowuje się po bardzo trudnym okresie, gdzie na skutek pandemii COVID-19 rynek lotniczy przeżywał potężny kryzys. W ubiegłym roku linie lotnicze osiągnęły ponad 113 mln zł oraz przewiozły osiem mln pasażerów. Wykonały one ponad 85 tys. lotów.

– LOT dzisiaj ma się coraz lepiej i mogę w Telewizji Trwam powiedzieć, że LOT walczy o rekordowy wynik. Wierzę, że w tym roku Polskie Linie Lotnicze LOT wywalczą ponad miliard złotych zysku netto. To ta sama firma, która za rządów Platformy Obywatelskiej była na łopatkach, którą doprowadzili na skraj upadłości i chcieli sprzedać nawet za symboliczną złotówkę. Dziś LOT rozwija się, mimo trudnych zawirowań związanych z pandemią COVID-19 i największym kryzysem w historii lotnictwa. My wyciągnęliśmy pomocną dłoń do LOT-u – dodał Maciej Małecki.

https://twitter.com/malecki_m/status/1696189306082087012

Wiceminister aktywów państwowych wyliczał, że w latach 2007-2014 sprywatyzowano blisko tysiąc spółek za prawie 60 mld złotych. Jednocześnie, przywołał wypowiedź europosła Janusza Lewandowskiego, który na Campusie Rafała Trzaskowskiego mówił o powrocie do prywatyzacji. Dokładnie użył słów: „Jakaś miara sensownej prywatyzacji będzie potrzebna”.

– Ani przez chwilę nie wierzyłem w zapewnienia opozycji, że zachowają majątek narodowy – powiedział Maciej Małecki.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1696138265902850487

Wśród ważnych spółek, jakie sprywatyzowano w okresie rządów Platformy i Polskiego Stronnictwa Ludowego, wiceminister Maciej Małecki wskazał na Ciech i PKP Energetykę. Polityk mówił też o sprzedaży akcji Polskiej Grupy Energetycznej, Lotosu i PKP Cargo. Wskazał, że kapitał ma narodowość, a utrzymanie kontroli nad majątkiem narodowym jest gwarancją dla polskiego bezpieczeństwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl