[TYLKO U NAS] M. Małecki: Św. Jan Paweł II, nawet wyrzucany z innego kraju, zawsze znajdzie schronienie na ojczystej ziemi

Ojciec Święty, nawet wyrzucany z innego kraju – zawsze znajdzie schronienie na ojczystej ziemi – powiedział w rozmowie z TV Trwam News minister Maciej Małecki odnosząc się do dyskusji nt. usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II w Ploërmel. Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera dodał, iż Robert Schumann wstydziłby się dziś za Francję, która brutalnie walczy z krzyżem.

30 października Rada Powiatu w Sochaczewie jako pierwsza przyjęła stanowisko, przez aklamację, o tym, że zaprasza na ziemię sochaczewską pomnik św. Jana Pawła II z Bretanii. Pomnik, który władze francuskie próbują okaleczyć, ocenzurować poprzez usunięcie krzyża – zaznaczył polityk.

W ciągu miesiąca  pięć kolejnych samorządów ziemi sochaczewskiej wyraziło wolę przyjęcia pomnika do konkretnych gmin: Rada Miasta Sochaczew oraz Rady gmin: Młodzieszyna, Brochowa, Iłowa i Rybna.

– To jest też przykład tego, że Ojciec Święty, nawet wyrzucany z innego kraju – zawsze znajdzie schronienie na ojczystej ziemi. Natomiast, muszę ze smutkiem przyznać, że Francja idzie dzisiaj bardzo złą drogą. Robert Schumann, jeden z ojców założycieli zjednoczonej Europy, a dziś kandydat na ołtarze, wstydziłby się za Francję, która brutalnie walczy z krzyżem. Za Francję, która atakuje krzyż, ale jednocześnie nie ma świadomości i nie chce zrozumieć, że w ten sposób otwiera drzwi dla najbardziej radykalnego islamu – podkreślił Maciej Małecki.

Skutki walki z chrześcijaństwem władz francuskich czy innych krajów zachodniej Europy, bardzo boleśnie odczuwają mieszkańcy zachodnich państw.

– My na szczęście obserwujemy to tylko na ekranach telewizorów. Polska jest dziś krajem bezpiecznym. Polsce nie grozi zalew radykalizmu islamskiego. To także dzięki temu, że rząd Prawa i Sprawiedliwości odważnie przeciwstawił się decyzjom rządu PO-PSL. To oni chcieli ściągnąć do Polski wielotysięczny kontyngent islamistów bez żadnej kontroli w imię przypodobania się elitom zachodniej Europy. Pani premier Beata Szydło zatrzymała te szkodliwe decyzje – akcentował minister.

Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera zwrócił uwagę, iż brak zgody na przyjęcie islamistów, to jeden z powodów, dla których Polska jest dziś tak atakowana.

– Polska jest dziś krajem niepodległym, suwerennym i bezpiecznym w odróżnieniu od krajów Europy Zachodniej, gdzie mieszkańcy nie czują się bezpiecznie na swoich ulicach (…). Polska jest dziś również wyrzutem sumienia Zachodniej Europy. Polska jest dzisiaj wzorem demokracji, wzorem kraju bezpiecznego i cieszę się, że sercem tej wspaniałej Polski jest Rodzina Radia Maryja – podkreślił minister Maciej Małecki.

RIRM

drukuj