Wenezuela: „Droga Światła” odpowiedzią Kościoła na dalszą przemoc

Księża biskupi Wenezueli zorganizowali w stołecznym Caracas tzw. „Drogę Światła”, podczas której rozważa się spotkania Zmartwychwstałego Chrystusa z Jego uczniami. To odpowiedź miejscowego Kościoła na ciągle trwającą w kraju falę przemocy, wiążącą się z rozpędzaniem protestów przeciwko socjalistycznemu prezydentowi Nicolasowi Maduro i jego polityce.

Dzisiejsza modlitwa na ulicach miasta ma miejsce dzień po kolejnych starciach między policją wspieraną przez prorządowych bojówkarzy a demonstrantami, w wyniku czego zginęło aż 12 osób.

Księża biskupi cały czas nawołują do pokoju i dialogu, przypominając równocześnie, że obywatele mają pełne prawo do wyrażenia swojego zdania.

O trudnej sytuacji zarówno politycznej, jak i ekonomicznej przypomina ks. Michele Pan, włoski misjonarz pracujący w Caracas.

„Mamy problemy ze zdobyciem chleba, podstawowej żywności. Dziś można je znaleźć, jutro nie i trzeba czekać dwa lub trzy dni. Ale największy kłopot stanowi podział, przemoc i niezgoda między nami. Brakuje koniecznego dialogu między rządem a opozycją. I to wzajemne przeciwstawianie się jedni drugim bardzo utrudnia życie. Ludzie pragną, żeby dojść do prawdziwego rozwiązania dla dobra narodu. Albo odnajdziemy drogę pokoju, albo nie wiem jak się to wszystko skończy” – wskazał misjonarz.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl