fot. flickr.com

Węgry: Polskie firmy na targach Sirha w Budapeszcie

11 polskich firm uczestniczy w tegorocznych targach branży spożywczej, hotelarskiej i gastronomicznej Sirha w Budapeszcie, które kończą się w piątek – poinformował PAP szef węgierskiego oddziału Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) Marcin Karaskiewicz.

W odbywających się co dwa lata targach w centrum wystawienniczym Hungexpo biorą tym razem udział polskie firmy z branży mięsnej, jak np. Animex i Dobrowolscy, a także nabiałowej, np. Milko.

„Mamy również przedstawicieli firm, które zajmują się wytwarzaniem produktów bezglutenowych, jak Begluten – jeden z największych producentów w Polsce. Jest także firma Soligrano oraz firma Kupiec, które proponują w swojej ofercie m.in. bezglutenowe płatki śniadaniowe czy wafle ryżowe w czekoladzie. Co ciekawe, właśnie produkty bezglutenowe cieszą się tutaj chyba największym zainteresowaniem” – powiedział Marcin Karaskiewicz.

Inni polscy uczestnicy targów to firmy Magic Brands, P.W. „MAT”, Victoria Cymes oraz PPU „BELiN” oraz Dom Wina Sp. z o.o.

Jak podkreślił Marcin Karaskiewicz, udział w targach Sirha jest dla polskich firm istotny, gdyż to największa impreza dla branży HoReCa (hotelarskiej i gastronomicznej – PAP) i dla branży spożywczej na Węgrzech.

„Na te targi przyjeżdżają wszystkie sieci, wszystkie większe centra dystrybucyjne żywności, jak również przedstawiciele sieci hoteli, restauracji, cała branża. To najbardziej rozpoznawalna impreza w tym kraju” – zaznaczył Marcin Karaskiewicz.

Jak powiedział, po poprzedniej edycji Sirha część polskich firm, które uczestniczyły wówczas w targach, podpisała kontrakty na dystrybucję i są obecne na ryku węgierskim. Teraz co najmniej dwie polskie firmy mają szansę na to, aby nawiązać dłuższą współpracę z węgierskimi dystrybutorami – powiedział Marcin Karaskiewicz.

Podczas poprzedniej edycji Sirha w 2016 r. targi odwiedziło, według organizatorów, ponad 20 tys. gości, a wystawiało się na nich prawie 400 producentów z 19 państw.

Targi Sirha rozpoczęły się w środę.

PAP/RIRM

drukuj