fot. PAP/Piotr Polak

Weekend z Wojskiem Polskim

Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej, bierze udział w pikniku wojskowym w Ossowie pod Warszawą. To tam 102 lata temu doszło do zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

Minister obrony narodowej podkreślił, że tak jak wtedy, dziś świat zmaga się z rosyjską nawałą. Wskazał, że Polska, która pomaga Ukrainie, musi dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo własnych obywateli. W tym celu przygotowano Ustawę o obronie Ojczyzny.

– Żeby Wojsko Polskie było coraz liczniejsze, stąd punkt Wojskowego Centrum Rekrutacji na festynie w Ossowie. Zachęcam tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, co chcą robić w przyszłości, aby wstąpili do Wojska Polskiego. Ustawa o obronie ojczyzny daje bardzo szerokie możliwości formy służby wojskowej. Właściwą i podstawową formą jest służba jako żołnierz zawodowy. Każdy, kto chce łączyć aktywność zawodową ze służbą wojskową, może wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej – wskazał Mariusz Błaszczak.

Dziś w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego odbył się przygotowany przez żołnierzy trzynastokilometrowy bieg z przeszkodami „Falcon – żelazny bieg”. Jego meta znalazła się właśnie w Ossowie. Szef MON wręczył nagrody dla zwycięzców.

Więcej informacji o obchodach Święta Wojska Polskiego można znaleźć [tutaj].

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl