We wtorek przypada 20. rocznica wpisania Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Sanktuarium pasyjno–maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej świętuje 20 – lecie obecności na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 26 listopada.

Kalwaria Zebrzydowska szykuje się do uroczystości jubileuszowych – mówi kustosz Sanktuarium o. Konrad Cholewa.

– Od 25 listopada do 27 listopada tu, na Kalwarii, będą swoje doroczne spotkanie przeżywać wszyscy zarządcy zabytków UNESCO, które są na liście polskich zabytków – zaznacza o. Konrad Cholewa.

Główne uroczystości odbędą się 26 listopada. O godzinie 17.00 w kalwaryjskim sanktuarium sprawowana będzie Msza święta dziękczynna, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Po Eucharystii odbędzie się jubileuszowy koncert.

Dla turystów i pielgrzymów Kalwaria Zebrzydowska to niezwykłe miejsce.

– Na pewno z tego względu, że Kalwaria jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przybywa tutaj więcej pielgrzymów, turystów, którzy odwiedzają miejsca, szukają tych miejsc, które są na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Chodzi mi tutaj głównie o turystów i pielgrzymów zagranicznych – wskazuje o. Konrad Cholewa.

Ale Kalwaria Zebrzydowska to nie tylko kulturowy walor i architektura tego miejsca. To przede wszystkim dobra duchowe, których można tu doświadczyć.

– Tu w Kalwarii można doświadczyć – niektórzy nazywają to magią – a ja nazywam to spuścizną wielu pokoleń ludzi wierzących, pielgrzymów, którzy tutaj do Kalwarii przybywali, tutaj modlili się, tutaj uzyskiwali łaski – podkreśla o. Teofil Czarniak, minister prowincjalny Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP.   

Kalwaria na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisana została 1 grudnia 1999 roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl