fot. pixabay.com

We wtorek poważne zakłócenia transportu publicznego we Francji. Obywatele zapowiadają strajk przeciwko reformie emerytalnej

W związku z zapowiadanymi na wtorek strajkami przeciwko rządowej reformie emerytalnej francuski transport publiczny tego dnia będzie się zmagał z poważnymi zakłóceniami – ostrzegł w niedzielę minister transportu Clement Beaune.

„To będzie trudny, bardzo trudny dzień dla transportu publicznego (…), spodziewamy się poważnych zakłóceń” – powiedział Clement Beaune na antenie telewizji LCI.

Dodał, że rząd pozostaje otwarty na rozmowy ze związkami zawodowymi, ale sedno reformy, którym jest stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego z 62 do 64 lat pozostanie niezmienione. Rząd argumentuje, że bez tych zmian nie uda się zbilansować systemu emerytalnego.

Największe francuskie związki zawodowe sprzeciwiają się reformie i zapowiadają na wtorek kolejne ogólnokrajowe protesty i strajki. W poprzednich, 19 stycznia, wzięło udział ponad milion osób. We wtorek będą strajkować m.in. nauczyciele, urzędnicy służby cywilnej i pracownicy transportu. Sondaże wskazują na coraz większy opór społeczeństwa wobec reformy – informuje agencja AFP.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl