fot. PAP/Radek Pietruszka

We wszystkich oddziałach ZUS-u można już skorzystać z e-wizyty

We wszystkich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można już skorzystać z e-wizyty. Dzięki tej usłudze klienci mogą umówić się z ekspertem ZUS-u na zdalną konsultację i załatwić szereg spraw. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertruda Uścińska, podkreśliła, że to wygodna i bezpieczna forma komunikacji, szczególnie w czasie pandemii.

Aby skorzystać z tego rozwiązania, niezbędne jest urządzenie posiadające kamerę.  Następnie należy zarezerwować e-wizytę na stronie www.zus.pl.

Podajemy tam swoje dane, wybieramy termin i godzinę oraz sprawę, którą chcemy załatwić.

– Można także, jeżeli oczywiście chcemy, odnieść się do jakiejś konkretnej decyzji czy przygotować ze sobą dokumenty. Możemy też to robić z pełnomocnikiem, jeżeli takowy jest, może to także zrobić pełnomocnik, jeżeli byłaby taka sytuacja. Kierunek działań, aby w jak największym stopniu wprowadzać rozwiązania bezpieczne, ale także gwarantujące wysoką jakość obsługi klientów, daje e-wizyta. Docelowo jest to jeden z głównych kierunków nie tylko teraz w okresie pandemii, ale realizacji naszych zadań służenia obywatelom – wyjaśniła prezes ZUS-u prof. Gertruda Uścińska.

Na e-wizytę można umówić się w dni robocze w godzinach 9.00-14.30. Dzień przed spotkaniem na wskazany podczas rejestracji numer telefonu otrzymamy SMS-a z przypomnieniem o konsultacji.

Pierwsze e-wizyty w ZUS ruszyły 19 października. Od dzisiaj z tego rozwiązania można skorzystać w całej Polsce. Jak informuje ZUS, zrobiło to już blisko 1500 osób.

 

RIRM

drukuj