We Francji zatrzymano cztery osoby podejrzane o planowanie zamachu

Francuska policja zatrzymała w piątek w Montpellier, na południu kraju, cztery osoby podejrzane o planowanie zamachu. Wśród zatrzymanych jest 16-letnia dziewczyna. Według źródeł w policji podejrzani kupowali środki służące do produkcji materiałów wybuchowych.

„Czworo podejrzanych aresztowano, po tym jak kupili aceton”, który może służyć do produkcji materiałów wybuchowych – powiedziało w rozmowie z AFP źródło w policji, ciesząc się z „udaremnienia planów zamachu”.

Wśród zatrzymanych jest 16-letnia dziewczyna, którą zauważono na portalu społecznościowym, gdzie deklarowała chęć wyjazdu do Iraku lub Syrii lub uderzenia we Francję – pisze AFP.

Jednocześnie agencja Reutera informuje, że wśród podejrzanych jest 22-letni mężczyzna oraz jego 16-letnia dziewczyna, oboje znani władzom z powodu powiązań z islamistami. Według źródeł tej agencji w domu mężczyzny znaleziono wybuchową substancję TATP oraz inne środki do produkcji bomby.

We Francji panuje wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego. W przeprowadzonych przez islamistów zamachach od początku 2015 roku zginęło w tym kraju ponad 230 osób; od listopada 2015 roku we Francji obowiązuje stan wyjątkowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl