Holandia: nożownik ranił trzy osoby w centrum Hagi

W centrum Hagi doszło w sobotę po południu do ataku nożownika. Jak poinformowała policja, napastnik ranił trzy osoby zanim został postrzelony i zatrzymany przez policjantów. Motyw działania sprawcy nie jest znany.

Władze nie potwierdziły informacji części mediów, według których podczas ataku na przypadkowych przechodniów napastnik wykrzykiwał: „Allah akbar”.

„Śledztwo jest w pełnym toku” – oświadczyła sobotę wieczorem policja.

Policja poinformowała także, że 31-letni mężczyzna był jej już znany z powodu „dziwacznego zachowania”.

Napastnik ranił trzy osoby, które przewieziono do szpitala. Nie podano, w jakim są stanie. Do szpitala trafił także sprawca ataku, który został postrzelony w nogę przez policjantów.

„Przesłuchamy go tak szybko jak to tylko będzie możliwe” – zapewniła policja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl