Wciąż nie wiadomo, gdzie jest ciało śp. ks. prof. Rumianka

Po ponad dwa i pół roku nie wiadomo gdzie znajdują się szczątki ks. prof. Ryszarda Rumianka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W jego grobie znajdowało się ciało ks. inf. Zdzisława Króla.

W miejscu pochówku księdza infułata znaleziono inne, trzecie ciało. Naczelna Prokuratura Wojskowa informowała wcześniej, że ciała dwóch księży ekshumowanych 12. listopada – zostały złożone w niewłaściwych grobach. Nie informowano jednak o jeszcze jednej osobie.

Poseł Jarosław Zieliński, członek parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej stwierdził, że ta sytuacja świadczy o jakości polskich służb  i prokuratury.

Mamy do czynienia z dramatem. Z dramatem ogromnym, największym dla rodzin, ale także dramatem społecznym. Panuje niebywały chaos związany z tym, co działo się po katastrofie w Smoleńsku. Pokazuje to jeszcze raz, w sposób dobitny – bardzo boleśnie i wręcz niewiarygodnie – niebywałe kłamstwa ludzi władzy, którzy zapewniali, że wszystko jest w porządku. Prokuratura, Donald Tusk potwierdzili, że wszystko jest w porządku i trzeba czekać na zakończenie śledztwa – powiedział poseł Jarosław Zieliński.  

Senator Beata Gosiewska, wdowa po śp. wicepremierze Przemysławie Gosiewskim mówi wprost –  prokuratura od początku dezinformuje, mataczy i kłamie. Polityk wymienia jako przykład podaje m.in. konferencje prokuratury dotyczącą materiałów wybuchowych na szczątkach rządowego TU 154M.

Konferencja prokuratora Szeląga świadczy o tym najlepiej. Przykładem są zarzuty podnoszone chociażby w przypadku badań sekcyjnych Anny Walentynowicz. Prokurator zaprzeczał, mówił, że w opinii z ekshumacji Anny Walentynowicz tego nie ma. Oczywiście nie ma, bo ta opinia jeszcze nie została sporządzona. Nie oznacza to, że świadkowie, którzy brali udział przy otwarciu trumny i przy badaniach sekcyjnych nie widzieli określonych rzeczy. Polska prokuratura kłamie. Polski rząd kłamie. Prokurator Generalny wychodzi publicznie i kłamie – powiedziała senator Beata Gosiewska.       

Dotychczas ekshumowano dziewięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Z informacji medialnych wynika, że w prokuraturze znajdują się jeszcze dwa wnioski o przeprowadzenie takich czynności.

Wypowiedź posła Jarosława Zielińskiego:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź senator Beaty Gosiewskiej


Pobierz Pobierz

drukuj