fot. freepik.com

Ważna decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego

Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę homoseksualnej pary, która domagała się zarejestrowania ich w Polsce jako „małżeństwa”. O sprawie napisał portal wPolityce.pl.

Dwaj mężczyźni wzięli „ślub” w Portugalii. Następnie chcieli zarejestrować związek jako „małżeństwo” w Polsce. Sprawa trafiła do Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie. Ratusz w stolicy wydał jednak decyzję odmowną. Później sprawa trafiła do wojewody. Ten podobnie jak urząd odmówił uznania związku dwóch mężczyzn za „małżeństwo”.

Mężczyźni złożyli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Sąd w pierwszej instancji odrzucił sprawę. Zatem mężczyźni skierowali skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego, a ten ją oddalił. To oznacza, że sprawa jest zamknięta.

W sprawie uczestniczyła także prokuratura, która od kilku lat włącza się w podobne postępowania. Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, i to jest fundamentem do stworzenia szczęśliwej rodziny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl