By TUBS - Praca własna; CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17535432

Ważą się losy podziału woj. mazowieckiego

Ważą się losy województwa mazowieckiego i rozdziału stolicy od regionu. Obecnie trwają konsultacje w tej sprawie, a ostateczna decyzja zapadnie za kilka tygodni – zapowiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

– Wiadomo, że stolice dużo szybciej się rozwijają kosztem terenów, które są wokół stolicy, więc zależy nam na tym, żeby ten rozwój był w Polsce zrównoważony. Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów z programem zrównoważonego rozwoju, to znaczy, żeby był rozwój nie tylko dużych miast, ale także mniejszych ośrodków – był równomierny w całym kraju. Ten program realizujemy i w ramach tego programu zaproponowaliśmy podział Mazowsza – zaznaczył Paweł Szefernaker.

W tej chwili trwają konsultacje wśród parlamentarzystów z Mazowsza.

– Myślę, że w najbliższym czasie będzie decyzja polityczna, czy ten projekt powinien być realizowany teraz czy powinien być realizowany trochę później. Myślę, że w najbliższych tygodniach będzie decyzja co do przyszłości tego projektu – wskazał wiceminister.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl