fot. PAP/EPA

Ważą się losy brexitu

Do niedzieli mają zapaść decyzje w sprawie brexitu. Między Wielką Brytanią a Unią Europejską nadal nie ma porozumienia. Strony pozostają daleko od siebie – wskazała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Negocjacji w sprawie brexitu nie ma końca. Chodzi o relacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie. Obie strony nie ustępują.

„Odbyliśmy ożywioną i interesującą dyskusję na temat aktualnego stanu nierozstrzygniętych kwestii. Rozumiemy wzajemne stanowiska. Pozostają one daleko od siebie. Zespoły powinny natychmiast zebrać się ponownie, aby spróbować rozwiązać te problemy. Pod koniec weekendu podejmiemy decyzję” – poinformowała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Główne punkty sporne w negocjacjach to prawa do połowu ryb na brytyjskich wodach. Unia chce, by Wielka Brytania pozostała przy wspólnych regulacjach dot. praw pracowniczych, ochrony środowiska i praw konsumenckich.

„Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale niezależnie od tego, czy zgodzimy się na porozumienia handlowe przypominające te z Australii i Kanady, Wielka Brytania będzie świetnie prosperować jako niezależny kraj” – ocenił Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii.

Okres przejściowy kończy się 31 grudnia tego roku. Jeśli porozumienie nie zostanie zawarte, handel między stroną brytyjską a Unią będzie odbywał się na ogólnych zasadach Światowej Organizacji Handlu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl