fot. Monika Bilska

Watchdog Polska chce zwiększyć wpływy do organizacji dzięki atakom na Fundację „Lux Veritatis”?

Czy ataki na Fundację „Lux Veritatis” mają na celu zwiększenie wpływów organizacji Watchdog Polska? Wszystko na to wskazuje. Kampania oszczerstw wymierzona w Fundację oraz w stojące na jej czele osoby połączona była z prośbą o przekazanie wsparcia finansowego.

Organizacja Watchdog Polska od kilku lat drobiazgowo interesuje się Fundacją „Lux Veritatis”. Chce znać dokładny przepływ pieniędzy i ich wydatkowanie. Fundacja udzieliła takiej odpowiedzi w ramach obowiązujących przepisów.

– Udzieliliśmy informacji, jakie środki, na jakie projekty i od kogo Fundacja otrzymała – mówi dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”, Lidia Kochanowicz-Mańk.

Odpowiedź nie wystarczyła organizacji Watchdog Polska. Słowa jej prezesa świadczą, że tu chodzi o coś więcej.

– Jesteśmy pierwsi, którzy prawdopodobnie doprowadzą do tego, że zostanie odczytany akt oskarżenia. Nikt nie przesądza tego, jaki będzie wyrok, ale jesteśmy na ostatniej prostej, by został odczytany akt oskarżenia m.in. o. dr Tadeuszowi Rydzykowi CSsR – mówi Szymon Osowski, prezes Watchdog Polska.

– Dochodzi tutaj do wykorzystania słabości polskiego systemu sądowniczego. (…) Chodzi o to, by przy pomocy wyroku sądowego doprowadzić do zamilknięcia Radia Maryja i Telewizji Trwam – mówi członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2007-2010, Barbara Bubula.

Dlaczego organizacji Watchdog Polska zależy na tym, by głos Radia Maryja nie był słyszalny? Odpowiedzi można szukać w źródłach finansowania Fundacji. Tylko w tym roku otrzymała ona 75 tysięcy euro od fundacji Batorego, założonej przez George’a Sorosa. Drugie ważne źródło finansowania organizacji Watchdog Polska to jeden procent podatku. W celu uzyskania środków z tego tytułu wykorzystano niesłuszne oskarżenia wobec Fundacji „Lux Veritatis”.

„Nie złość się na darmo. Przekaż nam 1 procent. Zrobimy, co trzeba” – napisano na Facebooku Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Przedstawiciel organizacji pro-life we Wrocławiu, Halszka Bielecka, nie ma wątpliwości co do intencji Watchdog Polska.

– Jest to sposób na wypromowanie się, na zbicie kapitału, zarobienie pieniędzy, a także pochwalenie się pseudoosiągnięciami, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z dobrem społecznym – mówi Halszka Bielecka.

Ataki lewicowo-liberalnych organizacji, mediów czy polityków występują od początku działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam. Mimo to, w tym roku Radio budowane przez słuchaczy będzie w tym roku świętować 30-lecie powstania.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl