fot. PAP/Michał Zieliński

M. Wąsik: Rząd D. Tuska kontynuuje politykę PiS ws. nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej mówiono, że to biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi

Pamiętam, jak Donald Tusk mówił, że to są biedni ludzie (nielegalni migranci – przyp. red.), którzy szukają swojego miejsca na ziemi i przyjęcie ich nie powinno być problemem dla polskiego rządu (…). Co by było, gdybyśmy nie mieli zapory? Mielibyśmy tutaj otwarty północny szlak migracyjny. To nie byłyby setki osób dziennie, a tysiące – mówił Maciej Wąsik, poseł PiS, były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Rośnie presja migracyjna na granicy polsko-białoruskiej. Codziennie do naszego kraju próbuje nielegalnie dostać się kilkuset cudzoziemców. Przykładowo w środę – jak informuje Straż Graniczna – doszło do 613 prób nielegalnego przedostania się do Polski. Tymczasem to dzisiejsi rządzący przeciwstawiali się budowie zapory na naszej wschodniej granicy.

– Kiedy jako Zjednoczona Prawica mówiliśmy o wojnie hybrydowej, wówczas opozycja opowiadała o „kryzysie humanitarnym” na granicy polsko-białoruskiej, krytykując rządzących i Straż Graniczną za obronę granicy Polski. Dzisiaj minister spraw wewnętrznych i administracji, Marcin Kierwiński, nagle odkrywa, że mamy wojnę hybrydową, a Alaksandr Łukaszenka wysyła na polską granicę nielegalnych migrantów, żeby destabilizować bezpieczeństwo Polski i wpychać migrantów do Europy. Nie zamierzamy krytykować ani Straży Granicznej, ani rządu polskiego za to, że bronią polskiej granicy. Będziemy wspierać polski rząd w obronie polskiej granicy, bez względu na to, kto rządzi (…). Cieszę się, że ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu udało się zbudować zaporę na polsko-białoruskiej granicy. Dzięki temu Polska stawia opór i będzie odpierała ataki – powiedział Maciej Wąsik.

Poseł zwrócił uwagę, iż Straż Graniczna udziela pomocy wszystkim, którzy potrzebują wsparcia i to bez względu na to czy na terenie Polski taka osoba znalazła się legalnie, czy też nielegalnie.

– Wszystkie historie o „biednych dzieciach z Michałowa”, „masowych grobach w Puszczy Białowieskiej” były wyssane z palca tylko po to, by zaatakować polski mundur i polski rząd. Hipokryzja (obecnie rządzących – przyp. red.) jest na poziomie Himalajów. Mam nadzieję, że ludzie to zrozumieją. Trzeba bronić polskiej granicy wszelkimi dostępnymi legalnymi metodami. Straż Graniczna tak działała i mam nadzieję, że działa teraz (…). Pamiętam jak Donald Tusk mówił, że to są biedni ludzie (nielegalni migranci – red.), którzy szukają swojego miejsca na ziemi i przyjęcie ich nie powinno być problemem dla polskiego rządu (…). Co by było, gdybyśmy nie mieli zapory? Mielibyśmy tutaj otwarty północny szlak migracyjny. To nie byłyby setki osób dziennie a tysiące. Samoloty z nowymi grupami migrantów lądowałyby w Mińsku co godzinę, Łukaszenka zarabiałby na tym pieniądze, a my mielibyśmy ogromny problem z ochroną polskiej granicy. Dzisiejsza sytuacja pokazuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości szedł dobrą drogą, rząd Donalda Tuska kontynuuje tę politykę. Dokładnie toczka w toczkę robi to, co robiliśmy my. Nie zamierzamy ich za to krytykować – wskazał polityk.

W środę Parlament Europejski przyjął tzw. pakt migracyjny. W regulacjach znajdują się zapisy o corocznym rozlokowaniu co najmniej 30 tys. osób w krajach członkowskich Unii Europejskiej. [czytaj więcej]

– Mam nadzieję, że żadne samorządy w Polsce nie przyjmą migrantów. Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Mam nadzieję, że nie tylko w Polsce, ale i w Europie zwyciężą siły, które uznają, że pakt migracyjny to klęska Europy. Jeżeli Europa zaczyna gospodarować nielegalnymi migrantami, to de facto ich legalizuje. Co z tego, że skutecznie bronimy wschodniej granicy, skoro za chwilę ci sami migranci zostaną nam przekazani w ramach obowiązkowych kwot? Obowiązkowa solidarność nie jest solidarnością (…). Trzeba tych ludzi odsyłać z powrotem, a nie rozmieszczać ich po Europie (…). Donald Tusk przyjmie tych migrantów, jak skończy się czas wyborczy. Natychmiast okaże się, że będziemy w Polsce budować obozy dla uchodźców, a polskie państwo będzie musiało brać odpowiedzialność za politykę kolonialną zachodniej Europy – akcentował gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z Maciejem Wąsikiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl